Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Festyn rodzinny w Środowiskowym Domu Samopomocy we Wronkach

2013-07-16 09:47:19 (ost. akt: 2013-07-17 09:33:49)

Autor zdjęcia: Archiwum

We Wronkach odbył się II Festyn Rodzinny, zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy. Mimo kapryśnej pogody licznie przybyli goście z Olecka oraz mieszkańcy gminy Świętajno. 


Celem Festynu była rekreacja i relaks rodzinny na świeżym powietrzu, w otoczeniu przepięknej zieleni parku oraz integracja osób niepełnosprawnych z mieszkańcami gminy Świętajno.

Podopieczni Domu Samopomocy przygotowali część artystyczną, w której wykazali się dużym talentem i poczuciem humoru. Scenka w żartobliwy sposób pokazała pierwszy rok działalności placówki.Podopieczna Teresa Krajewska świetnie wykonała utwór Elenii pt. „Troszeczkę nieba, troszeczkę słońca”. Następnie grono uczestników wykonało taniec kowbojski. Na festynowej scenie wystąpiła także Miejska Orkiestra Dęta z Olecka, która wykonała wiele znanych utworów. Orkiestrę żegnały gromkie brawa bardzo licznej widowni.


Po występach wszyscy udali się skosztować smakołyków, jakie serwowała pracownia życia codziennego. Miała w swojej ofercie: kotlety z warzywami, bigos, białą kiełbasę, smalec i ogórki małosolne, łazanki śląskie z lubczykiem, babkę ziemniaczaną, a na deser przepyszne ciasta i urodzinowy tort.W programie nie zabrakło konkurencji sportowych. Środowiskowy Dom Samopomocy zorganizował drużynowe zawody: przeciąganie liny (trzeba było wykazać się olbrzymią siłą, aby móc zwyciężyć), slalom, który okazał się zabawną konkurencją, a także piłowanie drewna, w którym ku wielkiemu zdziwieniu miejsce na podium zajęły kobiety. Bardzo sprawnie i z humorem konkurencje poprowadził Dariusz Karniej.
Nie były to jedyne konkurencje. Strażacy z Cichego również przygotowali ciekawe konkurencje. Ogromne emocje wzbudziło trafianie do celu strumieniem wody, w której udział brały zarówno dzieci, jak i dorośli. Uczestnicy Festynu mogli popisać się również w kilku konkurencjach siłowych.

Oczywiście nie zapomniano o najmłodszych. Dla nich zorganizowane były różnorodne gry i zabawy: malowanie twarzy, kamieni, rysowanie i malowanie farbami, zabawy z chustą i kolorowymi balonikami. Dla najmłodszych i dorosłych była także przepyszna wata cukrowa.Równolegle, w trakcie trwania zawodów sportowych, odbył się konkurs dla uczestników imprezy na „Najliczniejszą rodzinę”. Na zdjęciu doliczyliśmy się ponad 100 członków „festynowej rodziny”. 


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jav #1146750 | 87.96.*.* 18 lip 2013 19:09

  Ha ha ......

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kez #1145280 | 83.9.*.* 17 lip 2013 09:18

  "We Wronkach odbył się II Festyn Rodzinny we Wronkach." Dziennikarstwo na coraz wyższym poziomie widzę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages