Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie ze Świętajna pamiętają!

2014-01-21 17:30:18 (ost. akt: 2014-01-21 17:33:52)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie, jak co roku, pamiętali o Dniu Babci i Dziadka.Z tej okazji we wtorek, 21 stycznia, przygotowali uroczyste spotkanie w świetlicy szkolnej. Babcię i dziadka kocha się każdego dnia. Są jednak dni, które mają wyjątkowe znaczenie. Właśnie ten jest najlepszym momentem, aby powiedzieć swoim babciom i dziadkom, jak bardzo je kochamy i podziękować za obecność, doświadczenie i pomoc.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas młodszych śpiewali piosenki o babciach i dziadkach, recytowały wiersze, tańczyły i składały życzenia. Dziewczynki z klasy V: Oliwia Wiszniewska i Angelica Dietrich zagrały swoim babciom na "dwie gitary" pastorałkę pt. "Piosenka płynie z wysokości".

Trzecioklasiści zatańczyli poloneza, a pierwszoklasista Tymotetusz Kibis indywidualnie wykonał utwór na flecie. Babcie mogły też podziwiać swoje podobizny, uczestnicząc w konkursie "Zgadnij gdzie jesteś?". Materiał konkursowy wykonany został przez uczniów pod kierunkiem Barbary Świtaj.

Największą frajdę sprawiły jednak zabawy zręcznościowe i rywalizacje sportowe z babcią lub dziadkiem, które prowadziła Iwona Gryszkiewicz.

Grażyna Sertel-Chlebus i Elżbieta Przekop
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages