Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Ferie w Świętajnie

2015-02-17 12:25:05 (ost. akt: 2015-02-17 14:05:39)

Autor zdjęcia: Archiwum GOK

Tegoroczne ferie zimowe w gminie Świętajno przebiegały pod znakiem sportu i aktywności ruchowej.

Codziennie na sali gimnastycznej odbywały się gry i zabawy ruchowe dla dzieci i młodzieży. Rozgrywano także mecze piłki nożnej i piłki siatkowej.

Natomiast w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie można było zapisać się na warsztaty fotograficzne i zajęcia przyrodniczo – plastyczne.

Uczestnicy warsztatów fotograficznych odbyli dwie wycieczki do Olecka, do zakładu fotograficznego, by bliżej zapoznać się ze sztuką profesjonalnej fotografii. Młodzież poznała obsługę aparatu cyfrowego i program służący do cyfrowej obróbki zdjęć.

Miłośnicy sztuk plastycznych uczestniczyli w zajęciach przyrodniczo-plastycznych. Wykorzystując materiał przyrodniczy (piasek, patyczki, piórka, szyszki, suszone kwiaty) można było tworzyć różne „cuda”. Oprócz tego w domu kultury odbywały się spotkania Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego.

Po obejrzeniu wybranego filmu młodzież dyskutowała na ważne tematy związane z profilaktyką zagrożeń oraz zjawiskiem globalizacji.

Dla aktywnych uczestników zajęć GOK zorganizował wycieczkę do aquaparku w Suwałkach.

Ponadto w ramach ferii zimowych odbyło się nocne spotkanie w GOK-u. Grupa dziewcząt postanowiła spędzić noc poza domem i pod opieką instruktora bawiła się, rozwiązując liczne zagadki i quizy, grała w gry planszowe i zapomniane zabawy ruchowe, czytała i inscenizowała fragmenty bajek.

Na zakończenie ferii odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i ciepłą herbatą.
B.Świderska
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages