Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Światowo w Gimnazjum w Świętajnie

2015-05-18 11:42:13 (ost. akt: 2015-05-26 10:28:49)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Od 11 do 15 maja w Gimnazjum w Świętajnie przebywała grupa zagranicznych studentów. W ramach współpracy z międzynarodową organizacją studencką do szkoły zawitali goście z Kanady, Malezji i Filipin.

Projekt skierowany był do młodzieży gimnazjalnej i miał na celu edukację międzykulturową, budowanie postaw tolerancji, budzenie wrażliwości na odmienność kulturową oraz naukę języka angielskiego.
Paolo z Filipin, Nicole z Malezji i Claudia z Kanady przez pięć dni prowadzili zajęcia z języka angielskiego w formie gier, zabaw, konwersacji czy prezentacji o swoich egzotycznych krajach, wspierani przez nauczycielkę języka angielskiego Małgorzatę Smokowską. Sekundowała jej dzielnie dyrektor Bożena Kochańska oraz grono pedagogiczne.
Uczniowie świetnie sobie radzili z językiem angielskim, bez problemów porozumiewali się ze studentami, chętnie poznawali egzotyczne kraje takie jak: Filipiny, Malezja czy Chiny. Młodzież równie chętnie promowała polską kulturę i zwyczaje oraz pokazywała piękne miejsca naszej ojczyzny.
W ramach pobytu studentów zorganizowano wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek, mecze sportowe, wycieczki po okolicy oraz dyskotekę szkolną z kawiarenką, w której nasi goście mogli posmakować specjałów kuchni regionalnej. Wszystkim tym imprezom towarzyszyła konwersacja w języku angielskim. Rozmowom nie było końca.
Przez tydzień w Gimnazjum w Świętajnie panowała cudowna atmosfera. W czasie pożegnania popłynęła niejedna łza.
Przedsięwzięcie przyniosło wiele korzyści nie tylko uczniom i szkole, ale również goszczącym studentów rodzinom, które mogły doskonalić język angielski.
Małgorzata Smokowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages