Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Dzień Rodziny w Świętajnie

2015-06-09 18:28:38 (ost. akt: 2015-06-09 18:32:06)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

„Rodzina drogowskazem życia” – pod takim hasłem przebiegały tegoroczne obchody Dni Rodziny i Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie.

W sobotę, 30 maja odbyła się w podstawówce impreza mająca na celu wywołać dziecięcy uśmiech radości u wszystkich mieszkańców naszej gminy. Przedstawienia teatralne, tańce ludowe w wykonaniu najmłodszych uczniów, festyn kiermasze i liczne konkursy to tylko jedna z nielicznych atrakcji milusińskich.

Impreza odbywała się na pięknie udekorowanym placu przed szkołą. Do konkursów przystąpiły całe rodziny licznie przybyłe na tę uroczystość.
Konkurs „z językiem polskim za pan brat” wygrały ex euquo aż 3 rodziny: Klewickich z Wronek, Dębowskich ze Świętajna i Jakubowskich również z Wronek. Drugie miejsce zdobyły : mama – p. Ewa Tyszko z córką Angelicą.

W konkursie „Jeden z dziesięciu” najlepszą wiedzą wykazała się Martyna Burzycka z kl. V. Pytania dotyczyły znajomości polskich przysłów oraz ogólnej wiedzy o kraju i świecie.

Uczestnicy zabawy mieli też możliwość poszerzenia swojej wiedzy o roślinności i zwierzętach, a także wziąć udział w konkursie przyrodniczym zorganizowanym i przeprowadzonym przez panią Annę Jasinę – leśniczego Leśnictwa Krzywy Róg.

Natomiast panie z oleckiego Sanepidu proponowały zdrowe żywienie oraz zdrowy styl życia. Konkurs o tej tematyce też cieszył się ogólnym zainteresowaniem.

Nie lada niespodziankę, dzieciom i nie tylko, sprawił pan Marian Bołtrukanis, proponując przejażdżkę na znanym osiołku – BUNIA TAXI.

Uczestnicy festynu mieli też możliwość wzięcia udziału w Loteriadzie i zbiórce pieniędzy dla Marcelka.

Dzieci rozegrały mecz w piłkę nożną i kwadranta. Odbyły się również biegi sztafetowe i tor przeszkód.

Tegoroczne Dni Rodziny to inicjatywa mająca na celu promocję rodziny i podkreślenie jej znaczenia w społeczeństwie, a także możliwość tworzenia przestrzeni do wspólnego spedzania czasu. Nasze rodziny w tym roku mogły uczestniczyć w w szeregu wydarzeń kulturalnych: konkursach recytatorskich, przedstawieniach, festynach oraz imprezach sportowo-rekreacyjnych.

Cieszy nas to, że tak wiele rodzin włącza się do wspólnej zabawy.
Grażyna Sertel- Chlebus, Elżbieta Przekop

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages