Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Otwarcie wystawy w świetlicy we Wronkach

2015-08-15 23:30:32 (ost. akt: 2015-08-17 22:36:54)
Jan Lewandowski opowiedział o swoje pracy nad przygotowaniem wystawy poświęconej OSP Wronki

Jan Lewandowski opowiedział o swoje pracy nad przygotowaniem wystawy poświęconej OSP Wronki

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

We Wronkach odbyło się oficjalne przekazanie do użytku świetlicy wiejskiej. Uroczystości towarzyszyło otwarcie wystawy „Ocalone od zapomnienia” poświęconej Ochotniczej Straży Pożarnej, która przed laty działała we wsi.

W uroczystości, oprócz mieszkańców wsi, wśród których byli również byli strażacy ochotnicy OSP Wronki, uczestniczyli również wójt gminy Świętajno Andrzej Kisiel i komendant gminny OSP Świętajno Wiesław Świtaj. Wręczyli oni zasłużonym druhom dyplomy gratulacyjne za długoletnią działalność na rzecz lokalnej społeczności i OSP.

Podziękowania otrzymali: Aleksander Skowysz, Jan Harasimik, Piotr Sokół, Adam Kułakowski, Bronisław Skowysz, Wacław Gleba, Walerian Borawski, Stanisław Ferenc i Wacław Żukowski.

Zebrani minutą ciszy uczcili też pamięć strażaków ochotników, którzy już nie żyją.

Wystawę przygotował emerytowany nauczyciel Jan Lewandowski – mieszkaniec Kętrzyna związany z Wronkami od lat 60. ubiegłego wieku, który otworzył ją wspólnie z Wacławem Glebą, wieloletnim komendantem OSP Wronki. Przekazał również przetłumaczoną przez siebie z języka niemieckiego książkę Helmuta Biebera „Wronken. Chronik eines Dorfes in Masuren” („Wronki. Kronika pewnej wsi na Mazurach”).

Uroczystość uświetnił występ zespołu „Świętowiacy”.

Świetlica we Wronkach powstała w odremontowanym w ubiegłym roku budynku, w którym swoją siedzibę miała nieistniejąca już miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna.

ZM
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marian #1800967 | 94.254.*.* 25 sie 2015 10:11

  Co to za pokazowa i dla kogo. Większość mieszkańców nie była bo dla kogo ten cyrk odznaczony byłych działaczy peerelu za co wiadomo. Najlepsza była pieśń dla zgaslej gwiazdy Oddaj kasę mała tylko ona nie odda. Swietowiacy zeszli na psy ani grania ni śpiewania obciach. A wójt powinien być na właściwych imprezach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. edward #1795559 | 83.6.*.* 16 sie 2015 18:23

   Oglądałem zdjęcia i co widziałem? otóż była pani wójt i obecny pan wójt na jednej imprezie. Daje to do myślenia. Kto tu wygrał te wybory a kto przegrał?

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages