Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Ultralekkie maszyny latające opanowały niebo

2016-09-22 10:29:54 (ost. akt: 2016-09-22 10:47:26)

Autor zdjęcia: Marta Ankianiec

Po raz kolejny do gospodarstwa agroturystycznego Ryszarda Suchockiego w Giżach licznie przybyli miłośnicy lotnictwa z całej Polski, którzy przez trzy dni walczyli w I Mazurskich Zawodach Mikrolotowych.

W miniony weekend (16-18 września) w Giżach odbyły się I Mazurskie Zawody Mikrolotowe w kategorii celności lądowań oraz lotów nawigacyjnych po trasie. W zawodach wystartowało dziewięć załóg samolotów ultralekkich, motolotni i wiatrakowca z Poznania, Inowrocławia, Torunia, Warszawy, Białegostoku i Ełku.

Pierwszego dnia rozegrano konkurencje start i lądowanie w deku. Polega to na tym, że maszyna musi wystartować z deku (prostokąta) mającego 100m długości i 25m szerokości, a później w nim wylądować, dotykając głównym kołami podwozia pierwszego odcinka i ostatecznie zatrzymać się przed linią końcową. Ważna była precyzja, bo każde przyziemienie, które nie było wykonane w deku, skutkowało tym, że załoga otrzymała mniejszą ilość punktów.

W sobotę, 17 września, od rana trwały loty nawigacyjne po wyznaczonej trasie na długości 116 kilometrów wokół Olecka, Suwałk, Ełku czy Augustowa. Uczestnicy musieli odnaleźć dziesięć punktów kontrolnych, przelecieć nad nimi zrobić zdjęcie, nanieść je na mapę i wykonać lot w zadeklarowanym przed startem czasem.

Zawody w Giżach - to także ostatnie zawody liczone do Pucharu Polski. Zwycięzcą został Błażej Piech (motolotnia jednoosobowa ) z Aeroklubu Warszawskiego, członek Kadry Narodowej i wicemistrz Europy.

Zawody zakończyły się w niedzielę ogłoszeniem wyników oraz uroczystym wręczeniem pucharów, dyplomów i nagród.

I Mazurskie Zawody Mikrolotowe, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i właściciela lądowiska w Giżach, zorganizował właściciel szkoły lotniczej Ireneusz Rozum.WYNIKI
Samoloty ultralekkie
1. Mariusz Jarmuszczak - Magdalena Piesyk
2. Zbigniew Łostowski - Maciej Olszewski
3. Dariusz Ołów - Robert Ołów
4. Wiesław Mieczkowski - Marek Mądrzak
5. Jacek Pudlarz - Piotr Pieczyński

Motolotnie
1. Konrad Ziębakowski - Katarzyna Martyniak
2. Błażej Piech
3. Sylwester Kominek

Wiatrakowce
1. Andrzej Rejrat - Karol Pietkiewicz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages