II Turniej Tenisa Stołowego

2016-09-28 11:38:39(ost. akt: 2016-09-28 15:18:29)

Autor zdjęcia: Archiwum swietlicy wiejskiej w Cichym

W świetlicy wiejskiej w Cichym odbył się II Turniej Tenisa Stołowego. Rywalizację w grupie do lat 12 wygrał Kacper Dobrzycki z Niemst. W kategorii powyżej 15 lat zwyciężył Piotr Wawrzyn z Dybowa.
Danuta Zielińska, opiekun świetlicy w Cichym przez tydzień prowadziła zapisy do zawodów. Ostatecznie zgłosiło się 19 zawodników. Główny sędzia i współorganizator turnieju Ryszard Jagolicz zadecydował, że zawody rozgrywane będą systemem "każdy z każdym" w dwóch grupach wiekowych.

Pierwsza rywalizację rozpoczęła grupa młodsza do 12 lat. Po zaciętych meczach zwycięzcą został Kacper Dobrzycki z Niemst, drugie miejsce zajął Igor Stankiewicz z Cichego, a na trzecim uplasował się Mateusz Łazarski, który był najmłodszym uczestnikiem turnieju (9 lat).

Następnie do turnieju przystąpili starsi zawodnicy powyżej 15 lat. Zwycięzcą został Piotr Wawrzyn z Dybowa, wygrywając wszystkie mecze. Drugie miejsce zajął Daniel Grodzicki z Cichego, a trzecie Mateusz Wawrzyn z Dybowa.

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i słodki upominek.

Turniejowi towarzyszyła wspaniała atmosfera i zasady fair play. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów. Organizatorzy turnieju zapewnili, że to nie będzie ostatni turniej w tym sezonie.